Haftalık Online Okuma Listeniz diPost Yayına Başlıyor

Bizim yapmaktan çok keyif aldığımız ama yaparken de bir o kadar zorlandığımız şeylerden biri blog okumak. Blog derken yalnızca kişisel bloglardan bahsetmiyoruz tabii ki. Çok yazarlı bloglar ve hatta online dergilerde, gazetelerde yayınlanan içerikleri takip etmeye çalışıyoruz. Bunu yaparken zorlanmamızın sebebi ise içerik kalabalığı. Çok sevdiğimiz bir dergi bile söz konusu olsa, on yazıdan biri bizim ilgimizi çekecek bir konuda oluyor. (Bu bizim bloğumuz için de geçerli. Muhtemelen on yazıdan en fazla biri sizin ilginizi çekiyordur.) Üstelik sosyal medya yazılı, görsel ve işitsel içeriklerle dolup taşıyor. Biz ilgimizi çekecek içeriklere ulaşmak için bu kadar çaba harcıyorken; okuduğumuz, beğendiğimiz ve sizin de ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz içerikleri kendimize saklamamaya karar verdik. Uzun süredir aklımızda olan diPost’u hayata geçirmek için kollarımızı sıvadık.

diPost, her haftanın sonunda, sürpriz bir konuda (bazen bir podcast, ya da bir YouTube videosu da olabilir tabii) küçük bir seçkiyi takipçilerinin e-posta kutusuna ulaştırıyor. Her içeriğin sizin de ilgi alanınıza hitap edeceğini iddia edemeyiz tabii. Ama bu baş döndürücü içerik izdihamında, listemizde sizin de ilginizi çekecek en azından bir blog yazısı, belki ufkunuzu açacak bir podcast ya da dikkatinizden kaçan bir haber bulunması için elimizden geleni yapacağız. Genel konu başlıklarımız diKraft’ınkiyle aynı: kent, tarih, sanat ve tasarım (ve bazen de hayata dair genel konular…) Sizin için hazırlayacağımız haftalık okuma listesini kaçırmamak için hemen abone olun, hafta sonlarınız için bir nefeslik ara verin.

Neler Var? Nasıl Var?

Her diPost gönderisi için şu kadarlık bir liste hazırlayacağız diye söz veremiyoruz. Sırf bir hedefi tutturmak için kalitesinden emin olmadığımız içerikler paylaşmak da istemiyoruz. O hafta biz ne kadar içeriğe ulaşabilmişsek, ne kadar yazı okuyup video izleyip size önerebileceksek o kadarlık bir liste oluşturacağız. Bu bazen dört olur, beş olur; bazense on beş olur, yirmi olur. Kim bilir?

Bültenimizin içindeki yazıların tanıtımlarına daha kolay erişebilmeniz için yazıları birden başlayarak numaralandırıyoruz. Bu numaralandırmanın da yazılar arasında hiyerarşik bir durum oluşturmadığını, yalnızca merak ettiğiniz içeriğinin açıklamasına ve linkine daha kolay ulaşmanız için bir rehber olduğunu belirtmek isteriz. Paylaştığımız içerikleri genellikle rastgele bir sıralama ile bültenimize koyuyoruz.

Subscribe to diPost

Haftalık Online Okuma Listeniz

People